11 kwietnia 2018r. uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b i 2c Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Narodowej, w czasie której dowiedzieli się o jej pięknej historii związanej bezpośrednio z historią Polski i Warszawy. Otrzymali również podstawowe informacje dotyczące rejestracji czytelnika i wypożyczania zbiorów. Ciekawostką były fotografie miniatur utworów Adama Mickiewicza, które mają wysokość 3 cm, grubość 2 cm i 300 stron. Metalowa oprawa zawiera lupę, aby można było czytać tekst. Interesującym punktem lekcji było zwiedzanie biblioteki oraz czytelni ogólnej na 300 miejsc i działu mikrofilmów. Miłym podsumowaniem było tradycyjne już spotkanie uczniów z pracownikami Zakładu Introligatorskiego. Jeden z pracowników, pan Stefan Błaszczak, jest absolwentem naszego Ośrodka. Naszym przewodnikiem była pani Ewa Bogusz z Pracowni Informacji Naukowej Biblioteki Narodowej. Składamy podziękowania zarówno pani Bogusz, jak i pani kierownik Zakładu Introligatorskiego oraz panu Błaszczakowi za poświęcenie nam uwagi. Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie www.biblioteka-oswg-wawa.edu.pl.