24 maja, w piątek, w godzinach popołudniowych trzech uczniów naszego środka wzięło udział w ciekawych warsztatach.

Odwiedzili pracownię FabLab  powered by Orange przy ul. Twardej. Jest to miejsce,  gdzie odbywają się warsztaty z różnych dziedzin: stolarstwa, krawiectwa, projektowania dwu i trójwymiarowego, haftowania, wykonywania przeróżnych przydatnych przedmiotów – zawsze z wykorzystaniem nowoczesnych komputerowych technologii. Zgłaszają się też chętni na kursy pomagające znaleźć „pomysł na życie”. Nasi uczniowie najpierw zwiedzili wszystkie pomieszczenia, zapoznali się z możliwościami pracowni, a potem zajmowali się projektowaniem  swoich pierwszych prac 3D.

Zajęcia były bardzo ciekawe, niestety zbyt krótkie. Uczniowie prac nie drukowali, ale mogą wysłać samodzielnie przygotowane projekty i w pracowni na Twardej zostaną one wydrukowane