28 maja 2019 klasa 2tcp wybrała się do drukarni Efekt przy ul. Lubelskiej.

Jest to nieduża drukarnia, w której można zobaczyć cały proces technologiczny prowadzony w drukarni offsetowej – etap prac komputerowych, przygotowanie form drukowych w technologii CtP, drukowanie na dwu lub czterokolorowej maszynie offsetowej, automatyczne złamywanie składek, oprawianie zeszytowe lub przy pomocy klejenia, prace działu introligatorskiego.

Maszyn i drukowania offsetowego nie możemy obejrzeć w szkole, więc była to okazja wsparcia wiedzy teoretycznej  z zajęć.

Zostaliśmy ciepło przyjęci, właściciel oprowadził nas po obiekcie i cierpliwie odpowiadał na pytania. Otrzymaliśmy też materiały do wykorzystania jako pomoce dydaktyczne. Jesteśmy wdzięczni, że zgodził się na wizytę naszych uczniów w drukarni.