Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji w Muzeum Narodowym odbyła  się wyjątkowa lekcja historii, której temat brzmiał "Niepodległa dla wszystkich". Lekcję prowadzili aktorzy z naszego Teatru "Surdus", Bajkomigacze, Samorząd Uczniowski, wychowankowie z grup V i X z internatu.

Bardzo wzruszającym momentem było dla nas wspólne wykonanie Hymnu Polski. O godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni w polskim języku migowym i w języku polskim zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Na koniec wzieliśmy udział we wspólnym czytaniu fragmentu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

To była piękna lekcja patriotyzmu, która pokazała nam jak i po co żyć.

Organizatorom: p. Agnieszce Krupie, Annie Malinowskiej oraz Agnieszce Łąckiej serdecznie dziękujemy.