W Środę w Wielkim Tygodniu, spotkaliśmy się na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym. Jest to nasza długoletnia tradycja. Co roku spotkanie ma inną formę, ale zawsze jest to wspólne świętowanie nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Tym razem postawiliśmy na naturę. Chodziło nam o to, by wraz z Radosną Nowiną zawitała do nas i wiosna. Zadaniem każdej grupy było udekorowanie własnych stołów. Koncepcja ta wyzwoliła wśród naszych uczniów i wychowawców pewien rodzaj rywalizacji i emocji. Efektem tego był piękny wygląd miejsc przy naszych stołach, które uginały się dodatkowo pod smacznym jedzeniem. Warto tu też wspomnieć o wychowawcach i młodzieży dekorujących naszą stołówkę. Ich praca została przez uczestników wysoko oceniona. Co prawda wymóg wykorzystania w dekoracjach elementów przyrodniczych sprawił nam trochę kłopotu i niepokoju, ale w końcu przezwyciężyliśmy kaprysy natury. Owies i inne ożywione elementy dekoracji, mimo pewnych oporów, ukazały swoje piękno i chęć życia.

Nasze spotkanie przeżywaliśmy oczywiście też i duchowo. Koło teatralne „Surdus” przygotowało mini Pasję. Wykorzystano w niej teksty m. in. znamienitych polskich poetów. Przedstawienie wymagało co prawda dużego skupienia i głębokiej refleksji, ale po prostu chwytało mocno za serce. Ksiądz Konrad w swojej katechezie wysoko ocenił przekaz zawarty w wystąpieniu młodzieży, po czym poświęcił koszyk z bogatą święconką. Tradycyjnie podzieliliśmy się jajkiem. Życzeniom nie było końca……Taka to już u nas tradycja na Łuckiej. Zawsze wszyscy życzymy sobie jak najlepiej! Zmartwychwstanie Pana Jezusa do czegoś przecież  zobowiązuje……