Kwiecień jest miesiącem wyjazdów na ogólnopolskie zawody. My też pojechaliśmy, tym razem do stolicy województwa świętokrzyskiego, czyli Kielc. Tylko przyjechaliśmy, a organizatorzy już zaoferowali Nam ciekawe atrakcje. Była to wycieczka do Kadzielni, gdzie zwiedziliśmy jaskinię. Dowiedzieliśmy się, że ta jaskinia powstała w wyniku piętrzenia się wody przez wiele, wiele lat. Weszliśmy również na Kadzielnię, skąd można było podziwiać panoramę miasta. Pierwszy dzień zakończyliśmy  obejrzeniem przedstawienia pantomimicznego. Dla młodzieży największą atrakcją wieczoru było wystąpienie Iwony Cichosz, która opowiedziała o tym jak walczyć o swoje. Następny dzień był dniem zmagań umiejętności i znajomości PJM. Jesteśmy dumne z naszych uczennic, ponieważ zajęły w olimpiadzie czołowe miejsca – Joanna Huczyńska zajęła II miejsce w kategorii „Opowiadanie treści filmu w PJM” i Julia Kramek I miejsce w kategorii „Niesłyszący w historii – prezentacja w PJM”. Jeszcze raz gratulujemyJPo zawodach przyszedł czas na przyjemności, między innymi: zwiedzanie Kielc, Pałacu Biskupów Krakowskich, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Byliśmy również w kinie na filmie „Ciche miejsce”. Pobyt w Kielcach był udany i pełen atrakcji.