Mikołajowa akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt, podopiecznych Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę” w Radzyniu Podlaskim składała się z dwóch etapów. Pierwszy to była zbiórka karmy i akcesoriów dla psiaków. Uzbieraliśmy 154,92 kg karmy, gryzaki, smycze, obroże, szampon, ubranka dla małego psa, ubranka ochronne pooperacyjne, kołdry, poduszki, ręczniki, miskę dla psa, pościel i kocyk. Drugi etap odbył się w Radzyniu Podlaskim. 11 uczniów z opiekunami: A. Antos, A. Jasińską i P. Jasińskim pojechało busem szkolnym do Radzynia, aby tam, na miejscu zbudować budy na zimę. Udało się zbudować jedną dużą budę, średnia i mała będą dokończone przez miejscowych członków stowarzyszenia. Pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno, sporo śniegu, ale humory nam dopisywały, a praca paliła się w rękach. Naprawdę z tak fajną ekipą można dobrze pracować. Mieliśmy satysfakcję, że pomogliśmy zwierzętom. Na koniec odbyła się pożegnalna kolacja, podczas której członkowie stowarzyszenia bardzo podziękowali nam za bezinteresowną pomoc przy budowaniu bud dla psów oraz przekazanie stowarzyszeniu karmy i zabawek dla psów. Dostaliśmy także pamiątkowe upominki: długopisy, magnesy na lodówkę i opaski oraz podziękowania od Burmistrza Radzynia Podlaskiego. Wróciliśmy do Warszawy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pomóc zwierzakom i że wykonaliśmy bardzo dobrą robotę. Jeszcze następnego dnia byliśmy myślami w Radzyniu. Spotkała nas też miła niespodzianka, bo stowarzyszenie zaprasza nas ponownie do siebie na zwiedzanie miasta i ognisko. Cieszymy się, że zobaczymy się ponownie na wiosnę!

Anna Antos

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych