Szkolna doradczyni zawodowa zabrała dwóch maturzystów z klasy IV tcp i czterech kursantów z grupy I a54 na Stadion Narodowy, gdzie odbyła się IX edycja Targów Pracy i Praktyk - Absolvent Talent Days. Są to jedne z największych targów pracy w Polsce.

Młodzież odwiedziła kilkadziesiąt stoisk znanych firm polskich i zagranicznych takich jak: Orlen, Deloitte, Adecco, Nestle, Elavon, Dell, Wedel, T-mobile, AXA, PZU, Bank PKO BP S.A., które posiadały oferty pracy, stażu i praktyk dla poszukujących pracy.

Na powitanie zwiedzający mogli skosztować dymiących napoi (z suchym lodem z dwutlenku węgla), a za każde pytanie o pracę czy praktykę otrzymali krówki bądź też drobne upominki.

Uczestnicy targów grali również w gry terenowe – na czterech stanowiskach szukali odpowiedzi na pytania, a w nagrodę otrzymali - woreczek z różnymi upominkami.

Ofert pracy było ponad 50 tysięcy, w tym kilka ofert dla poligrafów i grafików komputerowych. Zebrane namiary od pracodawców osoby zainteresowane mogą otrzymać u pani Agaty Jasińskiej.