W OSWG Przystanek Łucka w dniu 3 października br., w OSWG w ramach festiwalu kultury bez barier mieliśmy spotkanie z niesamowitą nastolatką - Kira Sukhoboichenko, której pomysły inspirują i zmieniają świat na lepsze. Kira urodziła się na Krymie i przyjechała z rodzicami do Polski w 2014 roku, w wieku 8 lat. Od 11 roku życia ma ona własny ruch, który nosi nazwę „Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków”. Najczęściej jest on kojarzony z "Międzynarodowym Dniem Plecaka", czyli świętem dla uczniów, które od 2018 roku obchodzone jest 15 października. Swój oryginalny pomysł latającego plecaka przekształciła na fundację, która wspiera dzieci i młodzież w poznawaniu i realizacji własnego potencjału. Było to ciekawe i wzruszające spotkanie, zwłaszcza po wystąpieniu Kiry, która mówiła o pomocy młodym w Polsce.