Dnia 7 lutego 2023 roku odbył się finał szkolnego konkursu odczytywania mowy z ust pod hasłem: Uczniowie rywalizowali między sobą w trzech kategoriach zadań.

Pierwsze z nich dotyczyło odczytywania wyrazów na temat: Co powstało w Starożytności i jest z nami do dziś, np. alfabet, podatki czy literatura.

Drugie zadanie polegało na odczytywaniu układów dwuwyrazowych. One dawały nam informację o tym, co zawdzięczamy starożytnym Grekom i Rzymianom. Odpowiedzi, których mogliśmy się spodziewać to np. toalety publiczne, cyfry rzymskie czy rozwój cywilizacji. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ można było dokonać wyboru spośród czterech zamkniętych odpowiedzi różniących się od siebie nieznacznie - bo tylko końcówką wyrazu.

Ostatnia kategoria zadania to odczytywanie tekstu o powstaniu pierwszej książki. Tu należało dokonać wyboru prawidłowego zakończenia zdań w oparciu o analizę tekstu. Uczniowie odczytywali mowę z prezentowanego nagrania.

Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem i frekwencją uczestników. Finalistami tegorocznego konkursu zostały:

- I miejsce : Anna z klasy III b

- II miejsce: Ewelina z klasy III b

- III miejsce ex aequo zajęły dziewczyny: Aleksadra z klasy III tcp oraz Anna z klasy Ia

Zwyciężczynie zmierzą się w ogólnopolskim konkursie odczytywania mowy z ust, który odbędzie się w Kaliszu.

Serdecznie gratulujemy wygranej.