Uczniowie klasy 4tcp zwiedzili Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Zapoznali się z historią pieniądza, podziwiali polskie banknoty i monety przed denominacją w 1995 roku, karty reglamentacyjne z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Obejrzeli wnętrze bankomatu, karty płatnicze, projekty banknotów polskiej waluty z przeszłości i również te, które nie weszły do obiegu. Mieli również okazję poznać specyfikę działania banku centralnego, giełdy papierów wartościowych i na własne oczy zobaczyć mechaniczne liczenie banknotów i monet, sztaby złota i milion złotych w banknotach o nominale 10 zł. Rozpoznawali też zabezpieczenia banknotów. Wizyta w Centrum Pieniądza NBP to fantastyczne uzupełnienie wiedzy z zakresu ekonomii i finansów.