W dniach 20 - 21 kwietnia br. w Narodowej Galerii Sztuki – Zachęta w Warszawie odbyła się Międzynarodowa konferencja towarzysząca wystawie „Drugiej wiosny nie będzie” z udziałem artystów, edukatorów oraz historyków sztuki. Poświęcona była eksperymentalnym praktykom pedagogicznym i twórczym działaniom z dziećmi w XX wieku i współcześnie. Wśród prelegentów konferencji znalazł się p. Marek Lasecki z Przystanku Łucka. Pan Marek opowiadał o swojej pracy w obszarze sztuki z uczniami. Podzielił się swoim bogaty doświadczeniem i określił, jak to pracować skutecznie, by młodzież mogła zrozumieć sztukę. Wspomniał również o Festiwalu Form Artystycznych - projekcie artystycznym realizowanym w Przystanku Łucka.

dzięki uprzejmości Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki,

fotograf: Jakub Cele