Czwarty dzień wycieczki to wyprawa do Lublina i Nałęczowa.

W Lublinie zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej czyli skansen. Mieliśmy ciekawą prelekcję pokazową o kuchni żydowskiej i okazję do przygotowania przysmaku pysznego cebularza w Regionalnym Muzeum Cebularza. Byliśmy w Muzeum Narodowym w Zamku Lubelskim i obejrzeliśmy nietypową Kaplicę Trójcy Świętej z 1418 roku, ikony i obrazy. Spacerowaliśmy po Rynku Starego Miasta oraz zwiedzaliśmy trasę podziemną – 300-metrową atrakcję o charakterze turystyczno-edukacyjnym przebiegająca pod Starówką.

W Nałęczowie, po spacerze w Parku Zdrojowym, zajrzeliśmy do Domu Zdrojowego, by napić się wody z 3 źródeł: „Celiński”, „Barbara” i „Miłość”.

Wieczorem odbył się konkurs fotograficzny pt. „Kazimierz Dolny i okolice”, który wygrał Kamil z 4ti, II miejsce zajął Paweł z 4ti, a III miejsce Klaudia z 2a, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie.

Za nami intensywny tydzień. Jutro wracamy do Warszawy. Wspólny czas to chwile radości, nowych doświadczeń i nauki w terenie. Polecamy wszystkim taką wyprawę. Warsztaty fotograficzne i wybrane wycieczki objazdowe były organizowane dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Surdus przy OSWG, za co dziękujemy.

Teksty i zdjęcia: p. Aneta i p. Edyta

Ustawienia dostępności

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie