16 kwietnia grupa uczniów klas maturalnych udała się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Zanim rozpoczęło się zwiedzanie Sejmu, zatrzymaliśmy się na chwilę pod Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego – monumentem zaprojektowanym przez Jerzego Staniszkisa, znajdującym się naprzeciw kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Trasa zwiedzania Sejmu rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i objęła przejście podziemnym korytarzem, gdzie zaprezentowana została wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Kolejnym punktem była wizyta na galerii Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Maturzyści zapoznali się z historią sejmowania w Polsce, a także mieli okazję usiąść w ławach sejmowych. Uczniowie dowiedzieli się też, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach.
Na koniec uczniowie przeszli na hol główny i obejrzeli dwie tablice pamiątkowe. Pierwsza z nich dedykowana jest posłom II Rzeczypospolitej, którzy zginęli walcząc o Polskę podczas II wojny światowej. Druga tablica upamiętnia posłów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
Organizatorem wycieczki była pani Anna Malinowska, natomiast uczniami opiekowały się panie: Agnieszka Krupa i Marzena Niedziółka.