Uczniowie klasy 1k zwiedzili Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Zapoznali się z ewolucją pieniądza, oglądali polskie banknoty i monety przed denominacją w 1995 roku, karty reglamentacyjne z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Obejrzeli wnętrze bankomatu, karty płatnicze, czipy doskórne, projekty banknotów polskiej waluty z przeszłości i również te, które nie weszły do obiegu. Mieli również okazję poznać specyfikę działania banku centralnego, giełdy papierów wartościowych i na własne oczy zobaczyć mechaniczne liczenie banknotów i monet, sztaby złota i milion złotych w banknotach o nominale 10 zł. Samodzielnie mogli drukować imienne banknoty i karty płatnicze. Rozpoznawali też zabezpieczenia banknotów. Próbowali podnieść sztabę złota ważącą prawie 13 kg i wielką prostokątną monetę ważącą prawie 20 kg. Wizyta w Centrum Pieniądza NBP to praktyczne uzupełnienie wiedzy z przedmiotu biznesu i zarządzania.