W poniedziałek opiekunowie wraz z młodzieżą wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej polskiemu językowi migowemu i społeczności Głuchych. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych perspektyw i do inspirujących dyskusji.

Oto, co mówią nasi uczniowie:

To była już moja trzecia konferencja i po raz kolejny było świetnie! Wykłady były tak ciekawe, że ani na chwilę nie straciłam uwagi. Wyniosłam z tego spotkania wiele cennych informacji, była to świetna okazja do rozwoju i poszerzenia wiedzy. Nie mogę się doczekać kolejnego takiego wydarzenia.
Oliwia, kl. V tcp

Ta konferencja była wyjątkowa, bo prelegenci w bardzo ciekawy sposób opowiadali o ważnych tematach. Poruszane zagadnienia dotyczyły naszego środowiska Głuchych, dzięki czemu zdobyłam nową wiedzę.
Magdalena, IV a

Na konferencji zostały poruszone ciekawe i ważne tematy. Dowiedziałam się wielu nowych i cennych rzeczy. Niektóre wykłady skłoniły mnie do refleksji, np. Pani Natalia Rudkiewicz opowiedziała o starych znakach migowych. Są one cenne i stanowią nasze dziedzictwo, więc należy wiedzę o nich pielęgnować, tworzyć bazę, w której można je gromadzić, aby nie zaginęły. Będę miło wspominać tą konferencję.
Julia, IV a

W poniedziałek, podczas konferencji, dowiedziałem się wielu nowych, ciekawych rzeczy, które dały mi także nową wiedzę na tematy, o których już wcześniej wiedziałem. Na przykład wcześniej byłem przekonany, że nie powinno się migać w PJM spójników, takich jak „i”, „w” itd. Po wykładzie pani Weroniki Szymańskiej-Gątarek uświadomiłem sobie, że to naprawdę nie jest nic złego i że to kwestia indywidualna. Wyjście na ogólnopolską konferencję naukową "Badania nad PJM i g/Głuchotą 7. Między uzusem a standaryzacją."
Piotr, IV ti

Wyjście na ogólnopolską konferencję naukową "Badania nad PJM i g/Głuchotą 7. Między uzusem a standaryzacją." W poniedziałek uczestniczyłem w konferencji, podczas której poruszane były różne tematy do zapoznania się z nimi i przeanalizowania. Najbardziej zaciekawiła mnie prezentacja Daniela Kotowskiego na temat przydomków, a raczej znaków w języku migowym. Najciekawsze było to, że nadając komuś przydomek możemy go w sposób niezamierzony obrazić, i przez jeden mały błąd nieporozumienie może ciągnąć się latami. Prezentacja Daniela Kotowskiego uświadomiła mi, że czasami warto zapytać czy nadany przydomek nie krzywdzi czy uraża drugiej osoby. Najlepiej aby nadawał osobie osobistego uroku.
Daniel, I ta

Ustawienia dostępności

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie