W poniedziałek, 14 października, uczniowie klas pierwszych zostali „zaproszeni” na obowiązkowy mecz siatkówki z nauczycielami na dwóch ostatnich lekcjach. Byli poinformowani, że najlepsi zawodnicy z klas pierwszych dołączą do kadry OSWG w siatkówce. Okazało się, że to był tylko żarta tak naprawdę samorząd uczniowski przygotował otrzęsiny. Nasi koledzy z klas pierwszych stanęli oko w oko z „weteranami z Przystanku Łucka”, zostali poddani próbie charakteru. Były do wykonania różne zadania. Pierwszoklasiści musieli odpowiadać na podchwytliwe pytania, rozwiązywać zagadki, byli porwani przez zamaskowanych osobników, robili rozgrzewkę, próbowali pocałować swój łokieć, zjeść zębami czekoladę z talerza z kiszoną kapustą, ubić białko i wiele innych zadań. Samorząd dbał o bezpieczeństwo, dobrą atmosferę i zabawę. Na koniec każdy otrzymał certyfikat pełnoprawnego członka Przystanku Łucka. Nie zabrakło również chwili na sportowo, chętni rozegrali mecz w siatkówkę. To było bardzo radosne popołudnie, mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą tę przygodę długo pamiętać.