Nasza wycieczka do Sejmu miała miejsce w listopadzie. Pojechali na nią uczniowie z klas maturalnych tj. III a, III b oraz IV tż. Celem naszej wycieczki było wejście i obejrzenie Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, a więc najwyższych organów władzy ustawodawczej w naszym kraju.
Całej wycieczce towarzyszyła wielka ciekawość tych szczególnych miejsc dla naszej Ojczyzny oraz poczucie wyróżnienia, iż to właśnie my tam jedziemy.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i wykazywali znajomość obecnego składu Parlamentu. Wrażenie Sali posiedzeń było ogromne: piękna, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z godłem Polski. To tutaj zapadają ważne uchwały i decyzje, to tutaj toczą się burzliwe dyskusje miedzy ugrupowaniami parlamentarnymi.

W podniosłej atmosferze tej chwili zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć.
Organizatorom pani Annie Malinowskiej oraz pani Agnieszce Krupie bardzo dziękujemy.