Rok szkolny 2023/2024 dla Bajkomigaczy z Przystanku Łucka niesie nowe wyzwania, nową energię, nowe pomysły, i rozwijanie pasji do bajek. Rozpoczęliśmy go cyklem spotkań, podczas których powitaliśmy nowych członków, podsumowaliśmy ubiegły rok, omówiliśmy plany i zadania do zrealizowania w nadchodzącym czasie. W dniach 15 i 29 listopada w ramach projektu „Rozwijaj się migiem” Fundacji Akademii Młodych Głuchych na Przystanku Łucka uczestniczyliśmy w szkoleniu prowadzonym przez naszą absolwentkę Joannę Huczyńską. Na pierwszym szkoleniu pt. „Sposoby interpretacji tekstów bajek na PJM” dowiedzieliśmy się jakich błędów unikać, jak zinterpretować tekst w PJM, jak stosować mimikę ciała, gesty, sposób migania, jak jasno i prosto formułować przekaz. Drugie z nich to krótki wykład podsumowujący pierwsze zajęcia i część warsztatowa czyli nagrywanie fragmentów bajki pt. „Jak zwierzęta uratowały drzewo”. Efektem naszej pracy jest film, który zaprezentujemy w kwietniu z okazji Dnia Ziemi. Dzięki warsztatom poszerzyliśmy swoją wiedzę o tworzeniu filmów w PJM. Dziękujemy pani Joannie Huczyńskiej za świetną atmosferę podczas warsztatów, a Fundacji Akademii Młodych Głuchych za umożliwienie uczestnictwa w nich. Podziękowania dla Fundacji Surdus za użyczenie aparatu fotograficznego.