We wtorek, 28 listopada zwiedziliśmy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, byliśmy ciepło i miło ugoszczeni w progach UEK, poznaliśmy zasady rekrutacji na studia pierwszego stopnia, oferty kierunków studiów. Pani Judyta, przedstawicielka Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami, zaprosiła nas i przedstawiła nam formy wsparcia dla studentów z niepełnosprawnościami, w tym również głuchych i słabosłyszących. Pani lektor języka angielskiego opowiadała o nauczaniu angielskiego studentów głuchych. Pan Rafał, głuchy absolwent wspominał o studiowaniu w UEK na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Spotkania odbyły się w inspirującej atmosferze, zebraliśmy dużo informacji, m.in. podjęcie studiów, różnice między studiami dziennymi a zaocznymi, funkcjonowanie akademika. Odwiedziliśmy kilka obiektów, m.in. budynek biblioteki, sale wykładowe, pracownię BON. Czekamy na kolejne wyjazdy tego typu.